Зворотна дискримінація: на Одещині люди з ВІЛ-негативним статусом не можуть отримати ліки від гепатиту С 🎦

До команди проєкту «Human Rights Clinic», що працює при громадській організації «ПРОЖЕКТОР» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED) та Посольства Канади в України, останнім часом надходять запити від пацієнтів, які заявили, що не можуть отримати медпрепарати для лікування гепатиту С, що передбачено державними програмами. Про це зазначив координатор проєкту Олексій Лосинець під час акції до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами, що відбулася 28 липня 2021 року на Привокзальній площі Одеси.

Олексій ЛОСИНЕЦЬ
координатор проєкту «Human Rights Clinic», комунікаційник ГО «ПРОЖЕКТОР», журналіст:

«Ми надаємо послуги юристів та психологів тим людям, які зіштовхнулись з дискримінацією. Зокрема це люди, які живуть з ВІЛ та гепатитами. Є такі запити, коли люди не можуть або не знають, як правильно юридично отримати препарати. Наприклад, з гепатиту С в нас зараз три запити, коли люди не можуть отримати препарат, бо існує черга і перевага надається людям, які живуть з ВІЛ».

Про це заявляють і партнерські організації, які порушують питання медичного сервісу та подолання епідемії ВІЛ/СНІД та інших інфекцій.

Цьогорічна акція безкоштовного тестування на ВІЛ та гепатит С в Одесі з нагоди Всесвітнього дня боротьби з гепатитами організована Центром громадського здоров’я МОЗ разом з організаціями «100 відсотків життя. Одеса», «ВОЛНА», «Спілка антинаркотичних спільнот Одеси».

Під час 2-годинного заходу під вікритим небом скористатися можливістю пройти тест на ВІЛ, вірусні гепатити та сифіліс виявили бажання 31 людина. На жаль, серед них виявили, дев’ять хворих на гепатит С, одного з гепатитом В та двох людей, які мають ВІЛ.

Щодо статистики загальної кількості виявлених хворих на гепатит С, то по Одеській області таких людей близько 5200. Проте, чимало й тих, хто не знає про хворобу. Більш детально – у сюжеті телеканалу «Суспільне | Одеса».


Ця новина опублікована за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.