«Клініка прав людини» розповіла спецпроєкту «Ґендерні окуляри» про правозахист ЛГБТ+ в Україні 🎦

Статистичні дані останніх років показують, що ЛГБТК+активізм в Україні є одним з найбільш небезпечних. Шостий випуск спецпроєкту «Ґендерні окуляри», що вийшов 8 травня 2021 року на телеканалі «UA: Одеса», присвячено правозахисту ЛГБТ+.

Віталій Матвєєв – адвокат та керівник проєкту «Human Rights Clinic» громадської організації «ПРОЖЕКТОР». Допомагати представникам ЛГБТ-спільноти він вирішив ще під час студентства.

«На другому курсі юридичного факультету я їхав у громадському транспорті. На зупинці зайшли двоє молодих чоловіків, які взялися за руки, стояли поруч та усміхалися, чекаючи на свою зупинку. Інші пасажири з таким подивом почали дивитися на хлопців. Мовляв, це ж інші особи, що вони тут роблять, як так взагалі можна. І парі довелося вийти», – пригадує юрист.

Після цього випадку він вирішив, що представники ЛГБТ-спільноти насправді не мають гарантованих законом прав. Вони рідко звертаються за юридичною чи психологічною допомогою, переживають все в собі. Після цього Матвєєв створив «Клініку прав людини» – проєкт «Human Rights Clinic».

«Ґендерні окуляри» – спецпроєкт телеканалу «UA:Одеса – Суспільне» про стереотипи суспільства, прояви сексизму, обмеження в правах представників ЛГБТК+спільноти. У кожному випуску розкриваються по дві історії людей різних професій, соціального статусу та сексуальної орієнтації. При цьому одна історія – з Одеси, інша – з Івано-Франківську, що дозволяє більш обширно подивитися на сучасні проблеми в суспільстві.