На лаві підсудних опинився охоронець, який погрожував розправою одеській журналістці 💼🎦

У січні 2020 року журналістка видання «Українська служба інформації» Ганна Покровська приїхала до Одеської державної академії будівництва та архітектури, аби зробити сюжет про дотримання правил пожежної безпеки у виші. Як розповідає ТК «Магнолія ТВ», під час зйомок журналістка побачила, що в будівлі лише два вогнегасники на поверх, а у гідрантах немає рукавів. Тож хотіла почути пояснення від керівництва академії. Утім поспілкуватися з начальством дівчині завадила охорона, яка одразу ж почала поводитись агресивно.

Залишившись без посвідчення дівчині не лишалося нічого іншого, як телефонувати до поліції. Але агресивних охоронців це не налякало. Один з них навіть почав погрожувати журналістці.

Поліція відкрила провадження проти охоронця вишу за статтею перешкоджання журналістській професійній діяльності. Утім для того, щоб скерувати справу до суду правоохоронцям знадобилося цілих півтора року.

Адвокат потерпілої Ганни Покровської – керівник проєкту «Human Rights Clinic» ГО «ПРОЖЕКТОР» Віталій Матвєєв. Він розповів, що були подані усі докази, але справа не рухалась, поки в червні 2021 року на круглому столі в Одеській обласній прокуратурі він не порушив питання щодо журналістки Ганни Покровської. І вже сьогодні є обвинувальний акт за частиною 2 статті 171 Кримінального кодексу України, та справа передана до суду.

Попри те, що справа потрапила на стіл до служителів Феміди лише через півтора року, адвокат журналістки все ж сподівається, що люди у мантіях винесуть справедливе рішення і нападник отримає по заслузі.

Надію на це дає прецедент у справі про напад на знімальну групу «7 каналу» в Одесі. Інцидент стався 10 лютого 2021 року. Журналісти робили сюжет про торгівлю контрафактними цигарками.

Далі агресивний чоловік напав на оператора та вибив із рук камеру. В результаті лише за тиждень поліція завершила розслідування і передала справу до суду, а там у свою чергу оперативно винесли рішення. За перешкоджання журналістській діяльності – 2 роки обмеження волі. Утім поки це поодинокий випадок, констатують експерти.

За даними Офісу Генпрокурора України, у першому кварталі цього року відкрили 267 проваджень про злочини щодо журналістів. Але поки суд оголосив вирок лише у 4 справах.