До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом команда і партнери ГО «ПРОЖЕКТОР» нагадують про насильство на тлі ВІЛ та ризики війни 🎦

Традиційно команда громадської організації «ПРОЖЕКТОР» долучилась до акції з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, що припадає на перший день зими. Цього разу захід відбувся біля гуманітарного волонтерського центру Приморського району Одеси, де учасниками стало близько 15 організацій та установ.

Всі охочі містяни, гості Одеси та внутрішньо переміщені особи могли долучитися до нескладної вікторини, ознайомитися з можливостями профілактики, лікування та боротьби з ВІЛ та інфекціями, що передаються статевим шляхом, дізнатися про соціальний, юридичний та психологічний супровід. Однак найголовніше – пройти безкоштовне, безболісне та конфіденційне експрес-тестування на виявлення вірусу імунодефіциту людини та гепатиту С.

Як зазначають співорганізатори акції БО «100 відсотків життя. Одеса», з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну люди, які живуть з ВІЛ, опинились під подвійною загрозою втрати життя. Окрім загрози стати жертвою війни, дехто втратив можливість безперебійного лікування ВІЛ. Проте за дев’ять місяців воєнного конфлікту завдяки злагодженій роботі організацій громадського сектору, державних установ та міжнародних партнерів вдалося здебільшого нормалізувати ситуацію щодо профілактичних заходів та лікування.

Крім того, через війну зросли ризики зараження ВІЛ та вірусними гепатитами, адже поранення, контакти з кров’ю, оперативні втручання у складних умовах, сексуальне насильство погіршують епідеміологічну ситуацію. За оцінками експертів, третина ВІЛ-позитивних людей в Україні досі не знають, що є носіями інфекції. Невиявлений ВІЛ – це ризик інфікування інших людей та удар по здоров’ю інфікованого, а вчасно розпочата антиретровірусна терапія, яке в Україні доступна і безкоштовна, дозволяє стримувати розвиток хвороби.

До речі, про це свідчать історії героїнь нещодавньої зустрічі «Непідробна розмова про потаємне», організованої командою ГО «ПРОЖЕКТОР» з нагоди кампанії «16 днів проти насильства». Більшість людей з ВІЛ стикається з наслідками стигми та дискримінації на тлі захворювання, проте дотримання рекомендацій лікарів дозволяє жити повноцінним життям.