Транслюди частіше звертаються до ГО «ПРОЖЕКТОР» через проблеми з працевлаштуванням та погіршення фінансового стану

35 представників ТК+спільноти скористалися юридичною допомогою команди громадської організації «ПРОЖЕКТОР» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Якщо в червні, коли стартувала ініціатива, більшість питань стосувалася проходження військово-лікарської комісії, то тепер транслюди стикаються з правовими питаннями, які напряму пов’язаними зі скритою дискримінацією, що призводить до погіршення їхнього фінансового стану. Наприклад, почастішали відмови у працевлаштуванні, з’явилися складності в отриманні гуманітарної та соціальної допомоги на пунктах роздачі через невідповідність зовнішнього вигляду або незавершений юридичний трансперехід.

Ще одним з факторів, який погіршує становище населення, зокрема й транслюдей – екстрені відключення електропостачання, спричиненні обстрілами російської армії об’єктів енергетичної інфраструктури України. Особливо це спричиняє проблеми тим, хто працює віддалено або на фрілансі, а відвідування нещодавно відкритих пунктів незламності нерідко завершуються непорозуміннями. Вже відомо про випадок, коли у середмісті Одеси трансжінку попросили покинути один з таких пунктів, що розташований у відділенні банківської установи. Приводом співробітники назвали дискомфорт відвідувачів від присутності людини у стані трансґендерного переходу.

Щоб допомогти у соціальній адаптації та поліпшенні становища транслюдей, які вимушено покинули домівку або лишилися її внаслідок відкритого російського нападу, громадська організація «ПРОЖЕКТОР» веде низку перемовин щодо надання спеціалізованої допомоги. Зокрема, обговорюються можливості проведення зустрічей з Одеським центром зайнятості у шелтері для трансґендерних і небінарних людей з метою подальшого працевлаштування.


Публікація підготовлена в рамках ініціативи «Юридична допомога трансґендерним, небінарним та квір-осібам в умовах воєнного та повоєнного часу» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».