Адвокати ГО «ПРОЖЕКТОР» навчили представників Т-спільноти спілкуванню з правоохоронцями у воєнний час

30 червня представники трансспільноти прийняли участь у першій частині щомісячних інформаційно-просвітницьких заходів, які проводяться в рамках ініціативи юридичної допомоги для Т-спільноти – вебінар-тренінг «Вас зупинили на вулиці? Спілкування з силовими структурами під час воєнного стану». Навчали спілкуванню з правоохоронцями досвідчені тренери та відомі адвокати громадської організації «ПРОЖЕКТОР» Віталій Матвєєв і Кароліна Палайчук.

Тренінг розпочався зі знайомства і привітального слова, до якого долучився асоційований директор з політика та партнерства МБФ «Альянс громадського здоров’я» Павло Скала. Він розповів про підтримані проєкти та реалізовані ініціативи фонду, а також побажав учасникам плідної роботи, отримання нових знань і навичок.

У першій частині тренінгу адвокат Віталій Матвєєв ознайомив слухачів з правоохоронними та силовими структурами, розповів про права та обов’язки громадянина під час зупинення представниками поліції на вулиці. Разом з учасниками обіграв декілька імпровізованих діалогів з правоохоронцями. Детально розібрали ситуацію щодо перевірки документів, огляд речей та транспорту, а також різницю між поверхневою перевіркою та особистим оглядом.

Друга частина тренінгу була присвячена правилам перетину блокпостів та питанню, яке лякає здебільшого людей на стадії трансґендерного переходу: «Що робити, коли вручають повістку у військкомат?». Адвокатка Кароліна Палайчук розповіла про види повісток, правильність їх заповнення та надання зауважень до військкоматів, а також відповідальність, яка загрожує військовозобов’язаному у разі ігнорування отриманої повістки.

Враховуючи специфіку аудиторії, порушили й тему невідповідності зовнішнього вигляду. Люди, які мають ґендер, відмінний від своєї статі, дізналися, які документи необхідно мати та як себе поводити у випадку зупинення правоохоронцями на вулиці, перевірки документів на блокпостах.

В ході гри «Відпочинок з повісткою», учасники тренінгу розібрали реальні кейси вручення повісток громадянам, правомірність таких дій та що про це говорить чинне законодавство.

Зазначимо, що захід відбувся у гібридному форматі. Завдяки цьому понад 30 слухачів мали можливість дистанційно залучитися до дискусії, зокрема з Києва, Львова, Харкова, Миколаєва та Дніпра. Представники спільноти разом з тренерами, що перебували в офісі ГО «ПРОЖЕКТОР» наживо обговорили важливі питання та виконували завдання. Серед присутніх були й тимчасові мешканці одеського шелтеру для трансґендерних та небінарних людей, що дозволило їм не тільки підвищити правову обізнаність, а й відволіктись від переживань, перебуваючи у своєму ком’юніті. Решта учасників долучилась до лекцій та виконання практичних завдань в онлайн-режимі.


Захід підготовлено і проведено в рамках ініціативи «Юридична допомога для трансґендерним, небінарним та квір-осібам в умовах воєнного та повоєнного часу» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».