Адвоката Віталія Матвєєва нагородили на VI Національному Жіночому Форумі з ВІЛ та СНІД

Внесок у зміни у правових нормах щодо всиновлення дітей та ставлення суспільства до людей, що живуть з ВІЛ, який зробив член правління ГО «ПРОЖЕКТОР» і адвокат Віталій Матвєєв, відзначили нагородою на VI Національний Жіночій Форум з ВІЛ та СНІД.

Нагадаємо, що 28 жовтня 2019 року, Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов адвоката Віталія Матвєєва, де останній просив визнати незаконним і нечинним Наказ МОЗ України від 20.08.2008 р. №479 у частині п.3 Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем. Більш того, в ході розгляду справи МОЗ України погодилося з думкою позивача і визнало зазначену норму дискримінаційною та такою, що не відповідає міжнародним договорам. Відтоді Перелік переглянули, а люди, що живуть з ВІЛ, отримали право на створення родини через всиновлення та опіку над дітьми.

Минув майже рік, проте вже в рамках проєкту «Клініка прав людини», який очолює адвокат Віталій Матвєєв, триває просвітницько-роз’яснювальна робота щодо зміни у нормативно-правових актах. Як приклад, нещодавно до команди проєкту звернувся дідусь, якому сімейний лікар відмовив через його позитивний ВІЛ-статус у підписі під медвисновком, необхідним для оформлення опіки над онуками. Й подібних історій, на жаль, залишається чимало.

Однак перший й ключовий крок зроблено. Й як визнання з боку ЛЖВ – диплом у номінації «Представництво інтересів та захист прав спільноти», який був переданий регіональною координаркою БО «Позитивні жінки. Одеса» Лілією Гринюк.

Віталій МАТВЄЄВ
уповноважений член правління ГО «ПРОЖЕКТОР»,
керівний проєкту «Клініка прав людини», адвокат:

«Завжди приємно отримувати такі відзнаки, коли ти розумієш важливість свої справи – і це дійсно цінується суспільством та спільнотою людей, що живуть з ВІЛ, окремо. Будем й надалі старатися і працювати у векторі захисту прав в Україні за європейським напрямком».

Додамо, VI Національний Жіночій Форум з ВІЛ та СНІД проходив з 30 вересня по 3 жовтня 2020 року на Донеччині. Його організатором виступила БО «Позитивні жінки».