ГО «ПРОЖЕКТОР» та «Райдужне життя» співпрацюватимуть у захисті прав трансґендерів

Сьогодні, 15 жовтня, в одеському офісі «Клініки прав людини» відбулася робоча зустріч представників громадських організацій «ПРОЖЕКТОР» та «Райдужне життя». Приводом зустрічі стало підписання Угоди про співробітництво та організацію взаємовідносин між організаціями, що відбулося на цьому тижні. Підписантами документу виступили уповноважений член правління ГО «ПРОЖЕКТОР», керівник проєкту «Клініка прав людини», адвокат Віталій Матвєєв та голова організації «Райдужне життя» Костянтин Писарев.

На зустрічі були присутні представниці одеського осередку ГО «Райдужне життя», які розповіли про проблеми трансспільноти та виклики сьогодення. Ключову увагу вони приділили закритості трансґендерних людей та труднощам при переоформленні документів.

Крім того, учасники зустрічі порушили тему щодо нового субкультурного віяння, яке поступово набирає обертів в Україні й має негативний вплив на молодь. Це прагнення підлітків бути трапами – особами, які по тим чи іншим причинам мають стереотипний вигляд протилежної статі. На фоні цього молодь прибігає до безконтрольної гормональної терапії, яку обирають самостійно за порадами однолітків в соцмережах, без рекомендації лікарів. Задля відповідності субкультурі вони таємно купують медпрепарати, щоб змінити зовнішність. Згодом спричинені трансформації стають тягарем для них. Серед подальших наслідків – складна соціалізація трапів у дорослому житті, несприйняття їх суспільством, відмови у працевлаштуванні через ґендерну належність, самостигматизація. Наразі в Одесі вже є запит на підтримку й допомогу таких трансґендерів.

Тому Угода між організаціями-партнерами стає першим кроком на шляху до запобігання порушення прав цих людей, яких дискримінують за сексуальною орієнтацією та ґендерною ідентичністю. Безпосередньо сторони домовилися повідомляти про випадки порушення прав трансґендерних осіб і недружності роботодавців до них, сприяти професійній підготовці та перекваліфікації кадрів трансґендерних осіб, проводити роботу з транслюдьми, що мають фізичні вади та інвалідність.

В свою чергу, спеціалісти проекту «Клініка прав людини» за підтримкою Європейського фонду за демократію (EED) надаватимуть професійний юридичний захист трансґендерним людям та їхньому близькому оточенню від незаконних дій або бездіяльності, дискримінації з боку суспільства, державних та правоохоронних органів, а також надаватимуть мотиваційну підтримку та психологічну допомогу.

Також партнери узгодили спільну активність щодо проведення заходів і адвокації, спрямованої на захист прав людини.

Зазначимо, громадська організація «Райдужне життя» була створена у Дніпрі в лютому 2020 року. Її метою є здійснення та забезпечення рівності прав і свобод громадян, у тому числі представникам етнічних та сексуальних меншин, особам з інвалідністю, особам, які зазнали насилля, учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим верствам населення, особам з будь-якими захворюваннями та особам з іншими ознаками.

Угода про співробітництво та організацію взаємовідносин між ГО «ПРОЖЕКТОР» та ГО «Райдужне життя»

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.