ГО «ПРОЖЕКТОР» взяла участь у II Всеукраїнському форумі «Право&Свідомість: 30 років Незалежності»

У День прав людини, 10 грудня, громадська організація «ПРОЖЕКТОР» долучилась до II Всеукраїнського форуму «Право&Свідомість: 30 років Незалежності». Захід об’єднав учасників із Києва, Одеси, Дніпра, Львова та Харкова у форматі телемосту. Брав активну участь на одеському майданчику помічник юридичної команди проєкту «Human Rights Clinic» і волонтер Денис Дрождей.

Організатори форуму присвятили увагу відразу декільком важливим темам.

Напочатку зустрічі учасники обговорили питання створення можливостей для людей, що живуть з інвалідністю, в місцях несвободи, в селах та маленьких населених пунктах.

Друга частина була присвячена темі захисту прав та інтересів дітей. Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх відзвітувала про свою діяльність та підбили підсумки за 2021 рік. Також порушили питання впровадження моделі Барнахус на прикладі центру на Вінниччині.

Далі учасники форуму обговорили проблему домашнього насильства в Україні та правові інструменти протидії йому. Великий акцент був зроблений на причини бездіяльності самих постраждалих, які не звертаються за допомогою.

Ще одним важливим блоком заходу став розгляд можливостей медіації, як альтернативного способу врегулювання спорів. Присутні розібрали методи та механізми, які допомагають всім сторонам конфлікту зберегти час, кошти та найголовніше – стосунки.

Слід додати, Всеукраїнський форум «Право&Свідомість: 30 років Незалежності» проходив за ініціативи мережі правових клубів «Pravokator».

Нагадаємо, з нагоди Дня прав людини журналісти дізнавалися у правозахисників проєкту «Human Rights Clinic» про найбільш поширенні порушення прав і свобод в Україні.