Вперше в Одесі за унікальною методикою пройшов тренінг для соцпрацівників

2 жовтня 2021 року в Одесі пройшов ексклюзивний мотиваційно-психологічний тренінг «Соціальна робота: цінність, багатогранність, індивідуальність», розроблений за авторськими методиками психолога-консультанта громадської організації «ПРОЖЕКТОР», керівника студії трансформації особистості Сергія Скляренко.

Протягом трьох годин учасники тренінга отримували знання та навики комунікації між соціальним працівником і клієнтами, що дозволять попередити професійне вигоряння, конфліктні ситуації та інші можливі негативні ситуації, якими може супроводжуватися соціальна підтримка.

В ході заходу обговорили самоідентифікацію в роботі з людьми та основи позитивного розв’язання проблем клієнта в контексті використання власних особистих ресурсів і якостей соціального працівника. Також кожен учасник зміг отримати можливість побудувати індивідуальний шлях розвитку себе, як спеціаліста в обраній сфері, та замотивувати себе на успішне надання послуг.

В процесі дискусії соціальні працівники розібрали межі та свободи своєї професії, теми довіри та взаємодії з різними категоріями клієнтів, отримали відповіді на питання, що турбують, та експертну оцінку своєї діяльності. Це дозволить покращити надання допомоги і підтримки людям, що потребують соціального захисту.

Таким чином, цей тренінг дозволив кожному присутньому визначити та підвищити власну цінність роботи, яка проводиться.

Віталій МАТВЄЄВ
член правління ГО «ПРОЖЕКТОР»,
керівник проєкту «Human Rights Clinic», адвокат:

«Цей тренінг надає можливість спеціалісту, який працює в соціальній сфері, розкрити себе як особистість та визначити цінність роботи з людьми. Адже не може людина бути соціальним працівником, якщо він не розуміє своєї значимості та не відчуває відповідальності, в першу чергу, перед собою. Тому ми й вирішили створити такий унікальний тренінг, який у подальшому плануємо впроваджувати для навчання та випуску кращих і справжніх соціальних працівників»