Кейс: Скарга на бездіяльність слідчого у кримінальному розслідуванні щодо відновлення на посаді заступниці головного лікаря 💼

Проєкт «Human Rights Clinic» в рамках національної медіакампанії #ЛікуйДобром проводжує консультувати лікарів та медичних працівників, які зазнали незаконних дій в період карантинних обмежень через пандемію коронавірусної інфекції COVID-19.

Наразі керівник проєкту і адвокат Віталій Матвєєв допомагає оскаржити дії слідчого, який виніс постанову про закриття кримінального провадження по факту невиконання рішення суду, яке набрало законної сили та не було виконано протягом року. На поточний час особу не поновлено на посаді заступниці головного лікаря з економічних питань однієї з медичних установ Чернівецької області. Постраждала вже більше року захищає власні права шляхом звернення до державних органів та шукає справедливість.

А історія почалася у жовтні 2019 року, коли жінку було звільнено із займаної посади головою комісії з реорганізації медичного закладу. Проте Путильський районний суд Чернігівської області став на бік позивача та зобов’язав поновити її на посаді, виплатити середньомісячну заробітну плату за час вимушеного прогулу. Проте цього не сталося: вищезазначену посаду в лікарні ліквідували за час розгляду справи у суді, а замість керівної посади запропонували робоче місце за професією, що не відповідає рішенню суду. В результаті, в січні 2020 року відкрито кримінальне провадження у зв’язку із невиконанням рішення суду та розпочате досудове розслідування.

Минув майже рік розгляду справи, і напередодні новорічних свят слідчий місцевого відділу поліції вирішує закрити кримінальне провадження, адже, на його думку, ніякого порушення закону немає. 

Потерпіла звернулася до організації «ПРОЖЕКТОР» з проханням допомогти, тому як слідчий не встановив всіх обставин у справі, не провів слідчі дії, тим самим розслідування було поверхневим і формальним. Вивчивши усі матеріали справи, юридична команда «Human Rights Clinic» допомогла потерпілій скласти скаргу на постанову слідчого та направити її до суду задля продовження відстоювати справедливість і принцип верховенства права.