«Клініка прав людини» налагоджує співпрацю з координаторами з БО «БФ «ВОЛНА»

Про можливості проєкту «Human Rights Clinic», який реалізовує громадська організація «ПРОЖЕКТОР» за підтримки Європейського фонду демократії (EED) та Посольства Канади в Україні, 13 жовтня дізнавалися регіональні координатори та активісти благодійної організації «Благодійний фонд «ВОЛНА», які працюють на півдні країни. Презентували ініціативу її керівник, адвокат Віталій Матвєєв та координатор Олексій Лосинець.

В ході зустрічі представники партнерської організації ознайомилися зі структурою роботи команди, правовому та мотиваційно-психологічному супроводі клієнтів, обговорили робочі кейси та включилися до живої дискусії. Крім того, на прохання присутніх спікери провели практичне заняття зі спілкування з правоохоронними органами. Протягом години вони імпровізували та моделювати випадки, з якими зіткалися активісти та волонтери, в тому числі із порушенням прав людини. Адвокат Віталій Матвєєв розповів про тактику спілкування з поліцією, патрульними та нацгвардійцями, роз’яснив різницю між поверхневою перевіркою та особистим оглядом, детально розтлумачив права та обов’язки людей, які знаходяться на замісній підтримуючій терапії, надав юридичні поради та рекомендації.

Зазначимо, ця зустріч стала частиною програми дводенного тренінгу «Сприяння забезпеченню та захисту прав людей, які живуть з наркозалежністю. Адвокація силами спільноти». Навчання відбувся в рамках проєкту «Наш шлях – спроможність, права та партнерство», який реалізується БО «БФ «ВОЛНА» за підтримки благодійної організації «100 відсотків життя».