«Клініка прав людини» розповіла про соціальне забезпечення та трудові відносини в умовах воєнного часу 🎦

17 червня 2022 року в рамках проєкту «Human Rights Clinic» громадська організація «ПРОЖЕКТОР» провели вебінар «Права людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (ЛЖВ), в умовах воєнного часу: питання соціального забезпечення та трудових відносин». Спікерками виступили юристки проєкту Кароліна Палайчук та Єлизавета Барашкова.

У першій частині заходу слухачі дізналися, як отримати статус ВПО та які надаються грошові допомоги від держави та міжнародних організації. Увагу приділили й соціальним виплатам та допомозі людям, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Про компенсації, їх види та отримання розповіла юристка Єлизавета Барашкова. Зокрема вона порушила питання компенсації за житло, за примусово відчужене майно, а також за пошкоджене або знищене майно під час бойових дій.

Питання трудових відносин зі слухачами обговорила юристка Кароліна Палайчук. Вона окреслила різницю між договором цивільно-процесуального характеру та трудовим договором, розібрала основні пункти Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» та розповіла про відновлення трудової книжки.


Цей матеріал опублікований за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.