Онлайн-курс «Здорове спілкування» – вже у доступі!

Відсьогодні на освітній платформі «Prometheus» став доступним для проходження онлайн-курс «Здорове спілкування».

Проєкт про комунікацію між лікарем та пацієнтом реалізовано командою громадської організації «ПРОЖЕКТОР» спільно з медиками громадської організації «Українська медична студентська асоціація» (УМСА). Це стало можливим завдяки підтримці програми «House Of Europe» в межах конкурсу індивідуальних проєктів в сфері охорони здоров’я.

Протягом усієї весни команда проєкту на чолі з лікарем-інтерном Станіславом Кравчуком розробила повноцінний онлайн-курс з 20 відеоуроків з конспектами лекцій та понад 50 тестів для оцінки отриманих знань, які необхідні медикам для спілкування з пацієнтом та їхньою родиною. Цей онлайн-курс буде корисним, в першу чергу, студентам медичних навчальних закладів, працівникам медичної та соціальної сфери.

Автори курсу розділили матеріал на три тематичні модулі: «Основи комунікації лікаря та пацієнта», «Особливості роботи із специфічними групами пацієнтів» та «Юридичні аспекти відносин між лікарем та пацієнтом».

В цих відеоуроках діляться знаннями та власним досвідом шість провідних фахівців із США, Великої Британії та України.

Знайомить з курсом і загальними аспектами етики співзасновник Аналітичного центру дослідження та розвитку лідерства Артем Ключніков. Він вчить загальним принципам ведення розмови задля встановлення довіри та вмінню представляти себе пацієнту.

Далі про алгоритм ведення бесіди з різними типами пацієнтів залежно від його віку розповідає американський лікар-терапевт Джефф Крейн. Бонусом до першого модуля є  лекція дитячого психіатра із King’s College London Дениса Угрина про ментальне благополуччя медика.

У другому модулі до доктора Крейна долучається співзасновниця Асоціації працівників охорони здоров’я України «Медичні лікарі», сімейна лікарка Дарина Дмитрієвська. Разом вони вчать слухачів комунікації з різними групами пацієнтів, враховуючи їхнє віросповідання, сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність. Як повідомити пацієнту і його родичам погані новини – можна знайти в блоці, присвяченому конфліктному менеджменту в медичному середовищі.

В третій частині курсу юридичну площину комунікації із пацієнтом та колегами, проблему оціночних суджень і питання ухвалення непростих рішень розкриває кандидатка юридичних наук, адвокатка Оксана Кашинцева.

Команда проєкту не могли залишити слухача без бонусів – і всередині другого модуля можна знайти лекцію «Talking About Death And Dying» всесвітньо відомого нейрохірурга та письменника Генрі Марша.

Станіслав КРАВЧУК
координатор проєкту «Здорове спілкування», лікар-інтерн

«Ніхто не здивується, якщо скажу, що медицина – це важка професія. Окрім тої інформації, яку потрібно споживати похапцем, лікаря кожного дня «спалює» безпосередня взаємодія з людьми. Ми емоційні створіння, тому навіть попри товсту кірку професійного викривлення іноді зриваєшся на крик або ж пускаєш сльозу.  Тих двох років, які я провів у терапевтичному відділенні районної лікарні більш, ніж вистачило, щоб зрозуміти, яка в українській медичній системі є прірва в комунікації між лікарями та пацієнтами. Це стало головним поштовхом до створення курсу. У ньому є готові алгоритми взаємодії та «їжа» для роздумів. Разом це дасть лікарю такі потрібні навички в щоденній роботі і збереже нерви багатьох людей. Маю надію, колеги оцінять».