Журналісти дізналися думку українців щодо ЛГБТ-донорів крові 💼🎦

Напередодні першого засідання по справі Генрі Дем’яновіча проти МОЗ щодо дозволу представникам ЛГБТ-спільноти бути донорами крові, журналісти телеканалу «ЧП.інфо» дізналися думку прибічників та противників цієї норми.

В репортажі журналістів програми новин ЛГБТ-активіст з Кривого Рогу Генрі Дем’яновіч розповів, що йому було відмовлено стати донором крові через Наказ МОЗ №385 від 01.08.2005 року. В додатку до Наказу зазначено, що люди, які перебувають у гомосексуальних стосунках, не можуть бути донорами крові та її компонентів. Тому він вирішив позиватися до суду з вимогою визнати цей додаток нечинним та незаконним.

Обговорили заборону ЛГБТ бути донорами крові наступного дня в ток-шоу «Відкритим текстом». Гостями студії стали голова БФ «100 відсотків життя» Дмитро Шерембей, який не підтримує таку заборону, та адвокат Ростислав Кравець, який виступив його опонентом. Думки дозвонювачів також суттєво розділилися, а опитування продемонструвало нетерпимість населення по відношенню до представників спільноти. Так, 71% глядачів телепередачі негативно ставляться до ЛГБТ і вважають, що це група ризику зараження венеричними захворюваннями, зокрема ВІЛ.

Нагадаємо, 24 березня 2021 року до Окружного адміністративного суду міста Київ направлено позов Генрі Дем’яновіча, інтереси якого захищає член правління ГО «ПРОЖЕКТОР», керівник проєкту «Human Rights Clinic», адвокат Віталій Матвєєв. Після суд призначив перше підготовче засідання по справі на 22 квітня 2021 року.

Пізніше в ЗМІ з’явилася інформація про те, що 26 березня МОЗ подало на реєстрацію у Мін’юсті нову редакцію Наказу зі змінами, в яких вже відсутня дискримінаційна норма щодо ЛГБТ, а 8 квітня документ було зареєстровано. Однак на офіційних джерелах оновленого нормативно-правового акту й досі не опубліковано.